Veckoauktion den 12 september 2005

  • Order by

  • 4191 Gavlar
    Sold: SEK 4600

    Sold den 12 september 2005
  • 4172 Gitarr
    i fodral, Levin
    Sold: SEK 1500

    Sold den 12 september 2005
  • 4046 Glasblock
    Med fiskar, Italien, höjd: 13, längd: 19
    Sold: SEK 1300

    Sold den 12 september 2005
  • 4115 Matta
    orientalisk, Afgahn, Semiantik, 133x213 (lagningar)
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 september 2005
  • 4024 Matta
    orientalisk, Bachtiari, Semiantik, 233x134
    Sold: SEK 2600

    Sold den 12 september 2005
  • 3003 Matta
    orientalisk, Hamadan, 98x180
    Sold: SEK 100

    Sold den 12 september 2005
  • 4151 Matta
    orientalisk, Täbriz figural med silkeinslag , 50x78
    Sold: SEK 1300

    Sold den 12 september 2005
  • 4299 Matta
    orientalisk, Täbriz, 287x204
    Sold: SEK 2600

    Sold den 12 september 2005
  • 1457 Matta
    orientalisk, Täbriz, 395x302
    Stopped

    12 sept at 16:00
  • 4544 BOWL
    Orrefors, diameter: 22
    Stopped

    12 sept at 16:00
  • 4268 BOWL
    Orrefors, Fiskgraal, No 1259 M, längd: 15
    Sold: SEK 1000

    Sold den 12 september 2005
  • 4401 BOWL
    på fot, glas, höjd: 23
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 september 2005
  • 4279 Tavla
    "Marin" konvex, längd: 58 (nyprod.)
    Sold: SEK 1200

    Sold den 12 september 2005
  • 4297 Tavla
    1800-tal, olja/hår, 20x29
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 september 2005
  • 4571 Tavla,
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 september 2005
  • 4656 VASE
    Kristall Orrefors, Nils Landberg, höjd: 16
    Stopped

    12 sept at 16:00
  • 4413 VASE
    Överfång, De Vianne, höjd: 34
    Sold: SEK 850

    Sold den 12 september 2005
  • 4615 VASE
    UE, nagg, höjd: 24
    Sold: SEK 100

    Sold den 12 september 2005